TAHRAN-TEBRİZ-İSFAHAN-SHİRAZ-PERSEPOLİS–PASARGAD-NAKŞ-I RÜSTEM–KAŞHAN–QUM–YEZD-MEYBOD-REY

1.Gün İstanbul Yeni Havaalanında en geç saat 20:45’te buluşuyoruz. İran Air Tour Havayollarının 23:45 uçuşu ile Türkiye’den ayrılıyoruz. 

2.Gün   SHİRAZ

Yerel saat ile 05:00’te İRAN'ın güney bölgesinde bulunan FARS Eyaletinin başkenti olan Shiraz’dayız. Pasaport ve gümrük işlemleri sonucunda bizi bekleyen rehberimiz ve aracımız ile buluşarak İran’ın ana dili Farsçanın ilk kullanıldığı, orkideler, Krallar, filozoflar, şairler, portakallar ve güllerin kapladığı, sofistik ruhlu, eski eserleri, bozulmamış kent dokusuyla İran'ın en güzel ve en çok turist çeken, denizden 1600 metre yükseklikte Tahran’dan 919 km uzaklıkta üzüm bağlarının ve şarabın(geçmişte) anavatanı olan 7 km. boyunca gül çiçekleri ile dolu bulvarından SHİRAZ’a ulaşıyoruz. Kahvaltı sonrası tam gün sürecek olan Shiraz şehir turumuza başlıyoruz. Öncelikle panoramik olarak kenti tanıyoruz. UNESCO'nun dünya mirasları listesine aldığı ve geleneksel Pers Bahçelerinin sembolü olan ERAM BAHÇELERİ 'ne ulaşıyoruz. ŞAH ve FARAHDİBA’nın Shiraz’da yaşadıkları yeşillikler ve güller içinde Son derece güzel bir Köşkünde bulunduğu bahçeyi gezdikten sonra… Kerim Han’ın hanedanlığı süresince yaşadığı, Şah Pehlevi döneminin hapishanesi olan KERİM HAN KALESİ ’ne ulaşıyoruz.  Kaleyi ve 14 metre yüksekliğindeki 4 kale burcunu görüyoruz, anılaştırıyoruz. Şimdi sıra FARS MÜZESİ ’nde ibretle ve ilgi ile izleyeceksiniz... Sonrasında  MOSHİR / VEKİL SARAYI ’na ulaşıyoruz... Ve şehrin en eski merkezlerinden olan BAZAR-I VEKİL (Kapalı Çarşı) burada her şey var... El yapımı halı ve hediyelik eşya satılan mağazalarda çok şey bulacak ve alacaksınız...İran kültürünün ince özelliklerini sahip olan bizleri de düşündürecek olan VEKİL HAMAMI – CAMİİ’ni görerek ayrılıyoruz. Sonrası, NASIR-EL MÜLK CAMİİ / Pembe Camii renkleri ile sizi şaşırtacak. Şiraz’ın, İran’ın dünyaca ünlü şairlerinden SA’Dİ veya HAFIZ’ın türbesini ve yemyeşil bahçesini görüyoruz... Burada çok özel bir tat sizi bekliyor...FELUDA...Buzlu nişasta...Ardından DERVAZ-E KUR’AN(Kuran kapısını) görüyoruz. Ve gün karardı, Shiraz rengârenk ışıklar ve gizemli mekânlarını bizlere sunuyor... Sonrası ŞİİLER için çok önemli olan Hz. Peygamberin torunu 7. İmam Hz. İmam Ali bin Musa’nın oğlu olan hicretin 148. Yılında doğan ve 203'te vefat eden Abbasi Halifesi Harun zamanında yaşayan İMAM RIZA’nın kardeşi İMAM SAYED ALA an DİN HOSSEİN’in türbesine, camisine geliyoruz. (Şah-e Çerağ / Işıkların şehri) türbenin atmosferi sizleri kesinlikle etkileyecek ALTIN KUBBESİ Işıl Işıl... Duvarlar ve tavanlar mozaikler, çiniler, insanların huşu içerisindeki tavır ve ağıt sesleri milyonlarca küçük aynalardan oluşmuş alanlar sizleri düşündürecek... düşündürecek... düşündürecek... Tur bitiminde otele yerleşme, akşam yemeği, serbest zaman.

Sabah Kahvaltısı:..............Shiraz / Açık büfe (Fiyata dahil)

Öğle yemeği       :...............Shiraz / Restaurant  (Ekstra)

Akşam yemeği   :...............Shiraz / Otel  (Fiyata dahil) 

Otel / Giriş          :...............Shiraz / 4*.....vb. – 18:00

Mesafe - Şehir turu :.........Shiraz / 30KM.

3.Gün  NAKŞ-I RÜSTEM - PERSEPOLİS - PASARGAD - YEZD

07:00 Günaydın ve kahvaltı sonrası Shiraz’dan ayrılıyoruz. Yezd’e uzun bir yolculuk başlıyor. Yolumuz üzerinde bulunan Persepolis, Pasargad  ve Nakş-ı Rüstem Turunu (Ekstra_40€) tüm misafirlerimizin katılımıyla yapıyoruz. Öncelikle, Pers İmparatorluğunun başkenti ve UNESCO’nun da dünya mirasları listesine aldığı M.Ö 6.yy sonlarına doğru kurulan PERSEPOLİS ANTİK KENTİ'ne ulaşıyoruz…..TÜM MİLLETLER KAPISI - APADANA SARAYI VE MERDİVENLERİ  -  KIŞLIK SARAY - 100 SÜTUNLU SARAY gezeceğimiz yerler arasında. Bu çok özel ve güzel tarihi antik kent Persepolis ziyaretimizin ardından kısa bir yolculuk... NAKŞ –I  RÜSTEM Turunu yapıyoruz. M.Ö 518 yılında 1. DARİUS döneminde AHAMENİŞ Hanedanı zamanında yaptırılan  NAKŞ –I  RÜSTEM’de Pers Krallığı'nın en önemli kaya mezarlarını görerek ayrılıyoruz, ardından Pasargad’dayız. Pers İmparatoru kurucusu Kiros’un anıt mezarını ziyaret ediyoruz. Keyifli bir yolculuk ile Yezd’e ulaşıyoruz. Otele yerleşip serbest zaman.

Sabah Kahvaltısı:...............Şiraz / Otel / Açık büfe (Fiyata dahil)

Öğle yemeği        :...............Persepolis / Restaurant  (Extra)

Akşam yemeği    :...............Yezd / Otel (Fiyata dahil)

Otel / Giriş           :...............Yezd / 4*.....vb. – 20:00

Mesafe                  :...............Şiraz-Yezd / 463KM.

4.Gün   YEZD - İSFAHAN

07:00 Günaydın ve kahvaltı sonrası, dünyanın en büyük kerpiç kentlerinden olan çöl şehri YEZD’ de yapacağımız şehir turumuzda, UNESCO listesinde bulunan Devlet-İ Abad Bahçesi’ndeki rüzgar kulelerini (şimdiki klima sistemi) ardından günümüzde de ibadet edilen ve ZERDÜŞT DİNİ’nin en önemli ibadet yerlerinden biri olan ATAŞ BEHRAM ZERDÜŞT TAPINAĞI’nın ardından Ölülerin kartallara yem edildiği (Dakhme) SESSİZ KULELER’e gidiyoruz, görüyoruz, dönüyoruz… Timuriler devrinden kalma Camii Medrese ve pazardan oluşan EMİR ÇAKMAK Camii ve Meydanı, İran Çölleri’nin ortasındaki şehrin eski kerpiç mahallesi FAHADA’yı  ve iç mekanının bir tarafı yazlık bir tarafı kışlık olarak kullanılan BERHUDAR CAMİİ görerek Yezd’den ayrılıyoruz. İstikamet İsfahan. Tüm misafirlerimizin katılımıyla Yezd eyaletinin 11 şehrinden biri olan Meybod Turunu (Ekstra_40€) yapıyoruz. Meybod’a ulaşarak NARİN (NAREİN) KALESİ, GÜVERCİN KULESİ, SU SARNICI (QANAT / BAGDİR), ŞAH ABBASİ KOMPLEKSİ, SALAR HOUSE (Buz Evleri) ve KERPİÇ EVLERİ şaşırarak gezerek görerek ayrılıyoruz. İsfahan’a varış ile birlikte, akşam yemeği, otele yerleşim, serbest zaman.

Sabah Kahvaltısı:...............Yezd / Otel / Açık büfe (Fiyata dahil)

Öğle yemeği        :...............Yezd / Restaurant (Ekstra)

Akşam yemeği    :...............İsfahan / Otel (Fiyata dahil) 

Otel / Giriş           :...............İsfahan / 4*.....vb. – 20:00

Mesafe                  :...............Yezd-İsfahan / 330KM.

5.Gün   İSFAHAN

07:00  Günaydın ve kahvaltı sonrası panoramik şehir turu yapıyoruz eski ve yeni İsfahan’a... İlk durağımız İsfahan'ın kalbi olarak anılan HASHT BE HEST Palace (Sarayı) ile Şah I. Abbas tarafından, şahın eğlencesi ve kabullerinde kullanılmak amacıyla yaptırılmış ÇEHEL SÜTUN SARAYI’na (Kırk Sütun) ulaşıyoruz. Seramik üzerine fresk ve tablolarla süslenmiş Sarayı ve Bahçesini geziyoruz. Unesco dünya mirası listesinde olan JAME Cami’sini görüyoruz. Ardından Unesco'nun da dünya miraslar listesine aldığı halk arasında İMAM MEYDANI olarak bilinen dünyanın en büyük ikinci meydanı olan NAKŞ-I CİHAN MEYDANI 'na geçiyoruz... 'Dünya'nın Resminin Meydanı' ya da 'Şah'ın Meydanı' anlamına gelen Meydanda ALİ KAPI, ŞEYH LÜTFULLAH, CUMA (El Kebir Camiilerini) geziyoruz. FAYTON’lar Meydanda sizi bekliyor. Yüzlerce metre uzunluğunda ve genişliğindeki Kapalı Çarşıda yöresel hediyelikler alabilirsiniz. Firuze, Gümüş, Sedef, Seramik, Telkari, Sikke, Pirinç, Kakmacılık(Dokuma) İsfahan halıları, ipek ürünleri el yapımı deve kemiği minyatürleri, Altın işlemeli kumaşlar,  Kalem-i – Zeni sanatını tüm çeşitleriyle, Açık hava pazarındaki baharatları ile yöresel tüm lezzetleri bulacaksınız...Serbest zamanda... Alışverişler yapıyoruz. Selçuklu hükümdarı Tuğrul Bey'in başkent yaptığı, genişliği 100 ile 300 metre arasında ZAYENDE NEHRİ’ni ikiye böldüğü, Antik Pers mücevher sanatının geliştiği, tarih kokan, İran’ın 28 eyaletinden biri olan, bünyesinde 19 şehri barındıran ve UNESCO’nun koruması altındaki İSFAHAN’nın farklı bir bölgesini geziyoruz. FERDOWSİ ve Sİ-O-SE POL köprülerinde gezintiler yapıyoruz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz dinleniyoruz. Dileyen misafirlerimizle Akşam yemeği İsfahan’ın musikisine uygun bir ortamda TAR, SETAR, TEF ve SANTUR dinletileri ile... Yöresel Lezzetler(Extra)...Sonrası gezerek yürüyerek otelimize... İyi geceler.

Sabah Kahvaltısı:...............İsfahan / Otel Açık büfe (Fiyata dahil)

Öğle yemeği        :...............İsfahan / Restaurant (Extra)

Akşam yemeği    :...............Müzikli Yemekli İsfahan Gecesi (Extra)

Otel / Giriş           :...............İsfahan / 4*.....Otel vb. 

Mesafe                  :...............İsfahan şehir turu / 35KM.

İsfahan Gecesi   :Müzikli ve Yemekli bir programdır. İran kültürünü, müziğini ve mutfağını en iyi şekilde yaşatır. İsteğe bağlıdır. 

6. Gün   İSFAHAN – KAŞHAN - QUM –TAHRAN

Günaydın ve kahvaltı sonrası tüm misafirlerimizin katılımıyla YÜKSEKLERDEN İSFAHAN Turunu (Ekstra_30€) yapıyoruz. SOFFEN Dağının teleferik tepesine çıkarak İsfahan’ın yerleşimini yükseklerden görüyoruz ve önümüzde İsfahan Üniversitesi... Denizden 1600m. yükseklikteki İsfahan’ı gezeceğiz... MONAR JOMBAN (sallanan minareleri) dıştan görüyoruz. Ermeni Mahallesi JULFA 'ya ve VANK KATEDRALİ’ne gidiyoruz. Farklı kültürün farklı bir ülkedeki izlerini gözlemliyoruz. Öğle yemeği sonrası İsfahan’dan TAHRAN’a yolculuk başlıyor. Tüm misafirlerimizin katılımı ile QUM ve KAŞHAN Turlarını (Extra 50€) yapıyoruz. Yolculuğumuzun ardından KAŞHAN'dayız... UNESCO'nun da Dünya Mirası Listesine aldığı, 18. yüzyıl sonuna doğru yapılmış, Tabatabai ailesinin yaşamış olduğu Tabatabai Evleri, Boroujerdi Evleri ’ni geziyoruz...Basit bir metotla kaynak suyun kanallarla dağılması sağlanan, Şah Abbas I. döneminin en büyük ustalık ve mühendislik harikalarından biri olan Fin Bahçeleri 'ni geziyoruz. 1102 m2’lik İran’ın en güzel tarihi hamamı olan Sultan Mir Ahmet Hamamı’nı görüyoruz (Her tarafı yüksek kalite mermerler ile kaplı ve duvarlarının 17 kat restorasyon amaçlı alçı sıvaları ile tanınan hamam). İpek, halı, gülsuyu, çömlek, yerel el sanatları meşhur İran’ın antik çağlardan gelen kentinde 600 Yıllık kapalı Çarşısı AGA BOZARG’da alışverişler... Serbest zamanda... Ve ayrılıyoruz... Kısa bir yolculuk sonrasında MOLLALAR’ın yaşadıkları, eğitildikleri ve İran İslam Devleti’nin temellerinin atıldığı QUM şehrine ulaşıyoruz. Şiilerin 12 imamından sekizincisi İmam Ali er Rıza’nın kız kardeşine ait Fatıma bint-i Müsa el-Kazım Türbesi’ni ziyaret ediyoruz, gördüklerinize şaşıracaksınız... Türbe, Camii, yerleşim ve diğer mekânlar... MOLLALIK neymiş ve nasılmış anlayacaksınız!!! Sonrası ayrılıyoruz...Tahran’a yaklaşırken İran İslam Cumhuriyeti’nin kurucularından İMAM HUMEYNİ CAMİİ ’sini panoramik olarak görüyoruz ve Tahran’a ulaşıyoruz. Otele yerleşim. İyi geceler.

Sabah Kahvaltısı:...............İsfahan / Otel Açık büfe ( Fiyata dahil)

Öğle yemeği        :...............Kaşhan / Restaurant (Extra)

Akşam yemeği    :...............Qum / Restaurant (Fiyata dahil)

Otel / Giriş            :..............Tahran / 4*.....Otel / 23:00

Mesafe                  :...............İsfahan-Tahran / 520KM.

7.Gün: TAHRAN

Günaydın ve kahvaltı sonrası, yerleşim alanının %20’si yeşillikler ile kaplı olan İran’ın başkenti Tahran’ı panoramik olarak dolaşıyoruz. Turumuz esnasında AZADİ MEYDANI ve 1971 yılında Pers İmparatorluğu’nun kuruluşunun 2500. yılında yapılmış AZADİ HEYKELİ’ni görüyoruz, UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Kaçar Hanedanının yaşadığı GÜLİSTAN SARAYI ’na ulaşıyoruz. Görkemli havuzlarla süslü bahçesi ile Safevilerin en güçlü hükümdarı Şah Abbas’ın 16’ncı yüzyılda yapımını başlattığı sarayı (Brilliant Hall, Hall Of Dishware, Ivory Hall) geziyoruz. Ziyaretimizin ardından sonraki durağımız, dünyanın en zengin ve değerli müzesi, giriş kapısı kalınlığı 30-40cm. olan Safeviler döneminden itibaren İran hükümdarlarınca toplanan uğruna savaşlar yapılan  ULUSAL MÜCEVHER MÜZESİ'ni geziyoruz. (Müzenin kapalı olması durumunda HALI MÜZESİ gezilebilir). Şaşırtıcı güzellikteki objeleri görüp ayrılıyoruz... BAZAR-I BOZORG (BÜYÜK PAZAR) ’dayız... Serbest zamanda İran’ın farklı yüzlerini ve yaşam şekillerini görebileceğiniz, hatta şaşırabileceğiniz görüntüler ile karşı karşıya kalacaksınız. Farsçanın ve Şiilerin hayat hikâyeleri bir bütün olarak karşınızda BAZAAR’da; Bakırcılardan, Halıcılara, Baharatçılardan Şekercilere, Çaycılara ve Gümüşçülere pek çok seçenek sizleri bekliyor... Serbest zaman sonrası tüm misafirlerimizin katılımıyla IŞIL IŞIL TAHRAN Renkleri Akşam Turunu (Ekstra 20€) yapıyoruz. Otobüsümüzle kısa bir yolculukla 23 yaşındaki genç mimarın çizdiği çelik konstrüksiyon TABİAT KÖPRÜSÜ ’ne ulaşıyoruz... Yürüyüş Parkurları, Cafeleri ve Manzarası ile Ödüllü 3 Katlı köprüde serbest zaman... Sonrası... Tahran’ın 435 metreyle en yüksek Kulesi olan MİLAD KULESİ ’ndeyiz. 2000 yılında yapımına başlanan 2008 yılında hizmete açılmış kulede serbest zaman... Arzu edenler 302 metre yüksekliğe kadar özel asansörlerle çıkıp Bal Mumu Müzesi ’ni görebilir ve Tahranı bir kuş gibi seyredebilir. Uzun bir günün ardından Tahran’daki Otelimize yerleşim ve geceleme...

Sabah Kahvaltısı:...............Otel / Açık Büfe (Fiyata dâhil)

Öğle Yemeği        :...............Büyük Bazaar / Felafel-İran Pizzası-Doogh (Extra)

Akşam Yemeği    :...............Müzikli Yemekli İran Gecesi (Extra)

Otel / Giriş            :...............Tahran / 4*.....Otel- 20:00 

Mesafe                  :...............Şehir Turu / 60KM.

İran Gecesi           :...............Yemekli, müzikli, eğlenceli bir programdır. Sizlere keyif verecektir. İsteğe bağlıdır. 

8.Gün: TAHRAN - REY

Günaydın ve kahvaltı sonrası serbest zaman...Ve tüm misafirlerimizin katılımıyla Tahran’ın Farklılıkları Turunu (Extra_50€) yapıyoruz. Rıza Şah Pehlevi Hanedanlığı, yazlık sarayı olarak 3000 dönüm arazi üzerine kurulu, içerisinde 18 Müzeyi barındıran SADABAD SARAY’ına gidiyoruz. Yemyeşil…rengarenk… Ardından İran’ın eski simgelerinden olan Dinler Sokağı - Kalekapısı ve Şiilerin türbe ve inanç anlayışını yakından sunan TECRİŞ’te İMAMZADE SALİH CAMİ VE TÜRBESİ’ni göreceğiz. İliklerinize kadar hissedeceksiniz. Ardından, Şahr-ı REY’e gidiyoruz. Selçuklu Devleti Kurucusu Tuğrul Bey’in inşaası 10 yıl süren Türbe/Kulesini ve Şah abdul Azim türbesini görüyoruz. Ardından Ab ve Ateş Parkı’nı geziyoruz. Gördükleriniz sizi şaşırtacak sonrası Tahran Tren İstasyonuna giderek bizleri Tebriz’e götürecek olan yataklı trene binizyoruz. ( Yataklı vagonlar 2/3/4 kişiliktir. Kontenjana göre dağılım yapılmaktadır.) 12-13 saat sürecek olan yolculuğumuz başlıyor. 

Sabah Kahvaltısı:...............Otel / Açık Büfe (Fiyata dâhil)

Öğle Yemeği        :...............Tahran / Restaurant (Extra)

Akşam Yemeği    :...............Trende (Fiyata dahil )

Otel / Giriş           :...............Trende konaklama 

Mesafe                  :...............Tahran-Tebriz / 625KM.

9.Gün: TEBRİZ

Günaydın ile birlikte Tebriz’deyiz. Güzel bir mekanda lezzetli kahvaltı sonrası, İRAN’ ın 2. en büyük kenti TEBRİZ’de panoramik şehir turunu yapıyoruz. Tarihte İran’da İlhanlı İmparatorluğu’nun başkenti olan Safevi döneminde dokumacılık sanatı ile ünlü ticaret merkezi İran Azerbaycan’ının Tebriz şehrini tanıyoruz. Azerbaycan Müzesi (3 katlı), büyük bir külliye içerisindeki çinileri ile meşhur Mescid-i Kabud, Emir Kompleksi (Kuran Müzesi), Makberetüş Şuara (şairler anıtı),  İmamzade Türbesi,7000 küçük iş yerinin olduğu dünyanın en eski ve en büyük kapalı çarşısı olan Bazar-ı Bozorg, Kuyumcular Çarşısı, görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanda yapacağınız alışverişler ile bu tur size 2-3 defa bedavaya gelebilir. Keyifli, lezzetli,  dinlendirici akşam yemeğinden sonra Tebriz’de panoramik gece turu yaparak ışıl ışıl İran Azerbaycan’ı olarak bilinen Tebriz’den ayrılıyoruz. Sessiz ve sakin bir yolculuk ile.

Sabah Kahvaltısı:...............Özel Mekan (Fiyata dahil)

Öğle Yemeği        :...............Tebriz / Restaurant (Extra)

Akşam Yemeği    :...............Tebriz / Restaurant (Fiyata dahil)

Otel / Giriş           :...............Gece yolculuğu ile Türkiye’ye ulaşım              

Mesafe                  :...............Tebriz Şehir Turu / 30 KM.

10.Gün: İRAN – TÜRKİYE (VAN)

İran ve Türk Gümrüklerinden geçerek sabah saatlerinde Van’da oluyoruz. Van Gölü manzarası ile Van kahvaltısı tat verecek (Ekstra). Sonrası farklı bölgelerden turumuza katılan misafirlerimizin havaalanına/otogara transferini yapıyoruz ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda buluşmak üzere...Teşekkürler...

NOT: Tur dönüş noktası VAN ’dır. Sebebi ise;

a) Türkiye’nin birçok kentine direk ya da aktarmalı uçuş/ulaşım olanakları vardır. Arzu eden katılımcılara bu konuda çözüm üretilecektir.

*Bu fiyatlar erken rezervasyon ve belirli kontenjan fiyatlarıdır, gerektiğinde değiştirilebilir.

*Tur fiyatları € (Euro) olarak gösterilmiştir. Ödeme esnasında merkez bankası döviz kur fiyatları TL (Türk lirası) üzerinden hesaplanarak tahsilatı yapılır. Gerektiğinde de aynı tutar üzerinden TL (Türk Lirası) iadesi yapılır.

EKSTRA TUR FİYATLARI... KATILIM ZORUNLUDUR.

1- Persepolis / Pasargard Turu...........40 €

2- Meybod Turu....................................40 €

3- Yükseklerden İsfahan Turu............30 €

4- Qum ve Kaşhan Turu.......................50 €

5- Tahran Renkleri Akşam Turu.........30 €

6- Tahran’ın Farklılıkları Turu............50 €

Toplam: 240 € (İndirimli olarak 190 € uygulanacaktır) tur başlangıcında rehber tarafından tüm katılımcılardan toplanır,  (00-1,99 çocuk ücretsiz / 02-12 yaş çocuk : 110 € ) katılım zorunludur.

Tur boyunca Şoför, Rehber, Mihmandar, Restaurant ve otel vb. yerlerde verilecek bahşişler için Kişibaşı (20 €) Shiraz’da araçta rehber tarafından toplanır, katılım zorunludur.

FİYATLARA DÂHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

İran Air ile İST. / ŞİRAZ tek yön ekonomik sınıf uçak bileti

Havaalanı – Otel transferi

Havaalanı vergisi ve Alan hizmet bedelleri

İran’da tüm tur boyunca Lüx VIP otobüsler ile yolculuk

6 gece 4* Otel+ 1 gece yataklı tren konaklama (Tahran (2) / İsfahan(2) / Yezd (1) / Şiraz (1) /Tren (1)

Otelde açık büfe kahvaltı (8) + Özel mekan (1)

Akşam yemeği (6) (Otel-Restaurant)

Yöresel lezzetlerden tadımlıklar

Türkçe Rehberlik  ve Mihmandarlık Hizmetleri

Otobüste içecek ikramları (sıcak, soğuk limitli)

Tüm çevre gezileri 

Şehir Vergileri 

Zorunlu Turizm Seyahat Sigortası (1618 nolu yasa)

  FİYAT HARİCİ HİZMETLER

Yurtdışı çıkış harcı 150 TL

Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri ve tüm yemeklerdeki içecekler

Müze, Örenyeri, Saray ve Özel mekan girişleri  

Kişisel harcamalar / Uçaklardaki extra bagaj ücretleri

Otellerdeki extra hizmet alımları 

Yurtdışı Seyahat sigortası ( 00-65 Yaş-20 € ) (+65 Yaş üstü 40€ )

(Katılımcı bu sigortayı kendisi de yaptırabilir. Katılımcı isterse acentemizce de yapılır.)

Programda ekstra gözüken tüm hizmetler

İran kapı vizesi (Havayolu ile girişlerde ve çıkışlarda pasaportlara İran mührü basılmamaktadır.)

Van’dan dönüş ücreti(farklı şehirlere uçak,otobüs,tren alternatifleri)

(Acentemiz katılımcı isteği doğrultusunda dönüş alternatifleri için ücreti karşılığı eksiksiz hizmet verecektir. )

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 490,00 EURO
  • Tek Kişilik Oda 620,00 EURO
  • Odada 3. Kişi 490,00 EURO
  • Çocuk (2-12) 400,00 EURO
  • Bebek (0-2)125,00 EURO

Fiyat:490,00 EURO
(den başlayan fiyatlarla)

Tarih Seçin
Ad Soyad
Email
Telefon